• 22 октомври 2016
  • Вести денес: 63
Плусинфо11:51 16 август 2016 ● Прочитано 1596

Џихадистите на Исламска држава зготвија шестмина луѓе затоа што сметаат дека ги шпионирале.

Тие ги фрлиле луѓето во буре со врел катран, а како што пренесуваат медиумите, ова се случило во Ал Шори во Ирак.

Шпионите“ биле од градот Мосул, а наводно работеле за ирачката влада. Припадниците на Исламска држава од своето основање предавниците ги убиваат јавно со измачување.

Предавниците ги убиваат така што ги варат, припадниците на ЛГБТ-заедницата ги фрлаат од покриви на згради, а често убиваат и невини луѓе на кои им ги сечат главите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Илјада луѓе се хоспитализирани поради вдишување на сулфурен чад во Мосул

Според американски воени извори пожарот во хемиската фабрика била намерно предизвикан

Најмалку 70 луѓе загинаа во железничка несреќа во Камерун

Најмалку 70 лица загинаа, а 600 се повредени во вчерашната несреќа на патнички воз во Камерун, изјави денеска камерунскиот претседател Пол Бија.

Русија обвини дека американската коалиција нападнала цивили на погреб во близина на Киркук

Пилотите на борбените авиони помислиле дека колоната луѓе на погребот се терористи, вели портпаролот на руското Министерство за одбрана.

Потврдена пресудата од 20 години затвор за поранешниот египетски претседател

Египетскиот Касациски суд ја потврди пресудата од 20 години затвор за поранешниот претседател Мохамед Морси и за уште 12 лидери на забранетата група.

Албанската полиција заплени 1,2 тони, а италијанската 650 килограми марихуна

Aкција во Албанија e спровдена на единаесет локации во Скадар, Ѓирокастро, Круја и во Валона.

НАЈЧИТАНИ