Последна промена пред 5 часа | Петок 25 Април 2014 | 2 0

ФОТО Поп пејачот Иле Петровски доби автомобил од родителите

  • Објавено: 08.01.2013 10:36
  • Прочитано: 1126
  • Печати

Поп пејачот Иле Петровски, за Нова година од родителите доби автомобил „Форд фиеста “. Изненаден од великодушниот подарок редок за македонски услови, Петровски кој е инаку студент на факултетот за туризам и менаџмент, веднаш ја сподели фотографијата со Фејсбук пријателите.

Неговиот прв професионален настап  се случи на „Охрид фест 2010“, каде со песната „Каде си“ го освои третото место. Текстот и музиката за песната  ги напиша Магдалена Божиновска, а аранжманот Миодраг Божиновски.

/style/images/posledni.jpg

Последни коментари (вкупно: 0)

Прочитај ги сите коментари:

Напиши коментар:

име:
е-маил:

добивајте известувања за коментарите на маил
порака:

Плусинфо нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.


ОСТАНАТО ОД РУБРИКАТА
ПОВЕЌЕ >>

/style/images/intervju-title.jpg

Гласајте без страв за да ја прекинеме оваа агонија

http://images.plusinfo.mk/kolumnisti/Stevo Pendarovski.jpg Објавено: пред пред 15 часа
Прочитано: 934

Стево Пендаровски