• 27 јуни 2016
  • Вести денес: 0
Плусинфо10:10 02 јуни 2016 ● Прочитано 5436

Фудбалерот Кристијано Роналдо веќе неколку пати се најде на мета на озборувањата дека е хомосексуалец.

Минатата година беа објавени фотографии од една јахта на која тој и неговиот пријател се мачкаат со крем за сончање еден на друг, по тоа во медиумите послужи како повод фудбалерот да го дефинираат како хомосексуалец. 

Ѕвездата на Реал Мадрид Роналдо откако објави селфи со Бадр Хари, кикбоксерот од Мароко под кое напиша: „Штотуку венчани“, ја испровоцира јавноста да го следат во чекор. Светските медиуми шпекулираа дека атрактивниот фудбалер е во емотивна врска со кикбоксерот. 

По освојувањето на Лигата на шампиони Роналдо отпатува на Ибица. Пак се покренаа гласините дека е геј, бидејќи на јахтата со него се само мажи.

Секако, машко друштво и забава, но некои и понатаму се сомневаат. 

Подготви: К. А.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Ријана настапи во полупразна арена во Лондон, фановите незадоволни од концертот (ВИДЕО)

Ријана во рамки на својата светска турнеја „Анти“ одржа концерт во „Вембли“ каде може да се соберат 90.000 луѓе, но арената останала полупразна.

Шекил О'Нил специјален претставник на Вашингтон во Куба

Тој ќе биде специјален претставник на Стејт Департментот за спорт во Куба од 25 до 28 јуни, соопштило американското министерство за надворешни работи.

Шер спасува слон во заробеништво окован веќе 27 години (ФОТО)

Несреќниот живот на осамен слон во пакистанската зоолошка градина ја поттикна поп-пејачката Шер (70) да му помогне.

Мараја Кери со теорија за невиноста: Деца, да, секс пред брак, никако?!

Поп-дивата Мараја Кери им се доверила на своите пријатели дека со својот свршеник, австралискиот милијардер Џејмс Пакер, сè уште немала секс.

Се повлекоа на Карибите: Џони Деп повторно во прегратките на Ванеса Паради

Деп на Карибите не заминал сам, да страда во тишина, туку друштво му прави неговата долгогодишна партнерка,француската пејачка и актерка Ванеса Паради

НАЈЧИТАНИ