Последна промена пред 13 секунди | Среда 16 Април 2014 | 4 0

Пратениците Бендевска, Казанџиска и Ангелов задржани во Клинички

  • Објавено: 24.12.2012 16:20
  • Прочитано: 5346
  • Печати

Пратеничките Весна Бендеска и Биљана Казанџиска, како и пратеникот Голуб Анѓелов се хоспитализирани на Клинички центар во Скопје, потврдија од таму.
Бендеска имала потрес на мозокот и набиеници на мускулатурата, таа се наоѓала на Клиниката за неврохирургија. На Клиниката за абдоменална хирургија е пратеничката Биљана Казанџиска, кај која лекарите констатирале повреди на абдоменот и на неа требало да ѝ се извршат дополнителни испитувања.
Двете пратенички ноќта ќе ја поминат во Клиника. Пратеникот Анѓелов имал повреди во вид на хематоми на нозете и тој најверојатно поради полесните повреди ќе биде пуштен на домашно лекување.  

Објавено: 25.12.2012 08:16

mk:

Ova sto se sluci vo sobranieto na RMakedonija e najgolemiot sram na DPMNE,I poracuvam na Vesna Bendevska brzo oporavuvanje i da vnimava tamu na nevrohirurgija e zenata koja e medicinska sestra na Trajko Veljanovski koja deli samari mesto terapija.

Објавено: 24.12.2012 17:42

koko:

Оваа приказна се повеке наликува на Северна Кореа,само што за срека не сме фактор на балканот.Перење на мозоци прекоу медиумите,задскривање на вистинската слика со изјави на новинари со партиски книшки,лажење на народот дека се е во ред,мавање по пратеници,тепање на народот и не преземање на мерки од страна на полицијата затоа што и тие како и тепачите се верни и слепи послушници на власта.Никаква иднина,овде само лицемерието успева.Изчезнаа принципите,владее лагата.

Објавено: 24.12.2012 17:10

fuck off:

Koja vukojebina,ni d od demokratija

Напиши коментар:

име:
е-маил:

добивајте известувања за коментарите на маил
порака:

Плусинфо нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.


ОСТАНАТО ОД РУБРИКАТА
ПОВЕЌЕ >>