• 29 јули 2016
  • Вести денес: 1
КОЛУМНИ

Не, не е лесно да си слободен

Денко Малески

28 јули 2016
Плусинфо08:56 02 јуни 2016 ● Прочитано 8896

Дете „распнато“ на крст, деца облечени во антички и во верски облеки, вака изгледала прославата на христијанскиот празник Велигден во основното училиште „Крсте Мисирков“ во Гевгелија.

Атмосферата од прославата е доловена преку фотографиите објавени на официјалната страница на Фејсбук на училиштето. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Руди Лазаревски: Како не ви е срам за децата, сите нивни алергии ќе ги носите на душа!

Секој ден таму одат по стотина мали деца и си играат. Ако таму ставите мерна станица за PM2 честички, вредноста ќе се искачи на 400...

Тешка сообраќајка на „Туристичка“ во Охрид

Според неофицијални информации има и потешко повредени лица.

Собранието ги изгласа договорените закони

Предлагачи се Илија Димовски и Горан Сугарески и пратениците Артан Груби и Беким Фазлиу.

Поддршка за Ердоган во Скопје ФОТО

Го осудуваме крвавиот пуч и го подржуваме претседателот Ердоган, беше речено во обраќање на протестот.

Пировска: Постојат стандарди во известувањето за малолетни жртви на полов напад

Сепак, секогаш треба да се води сметка за најдобриот интерес на детето, реагира Уранија Пировска.

КОЛУМНИ

Не, не е лесно да си слободен

Денко Малески

28 јули 2016
НАЈЧИТАНИ