Последна промена пред 1 час | Среда 16 Април 2014 | 140 3

Членови и симпатизери на СДСМ и ВМРО-Народна од Охрид стигнаа пред Собранието

  • Објавено: 24.12.2012 14:57
  • Прочитано: 1957
  • Печати

 Група членови и симпатизери на СДСМ и ВМРО Народна од Охрид рано попладневно тргна за Скопје со 30-ина возила и се очекува во моментов да пристигнат пред Собранието.

Лидерот на ВМРО-НП, Охрид, Ванчо Костоски, ја потврди оваа информација за порталот „Ohrid1.com.“.

- Ние практично сме на влезот од Скопје, а тргнавме организирано. Не можевме повеќе да седиме мирно во Охрид и немо да гледаме како се гази Собранието и се укинува демократијата. Овде сме да ја браниме демократијата - кратко прокоментира Костоски.

Претходно и ВМРО-ДПМНЕ за „Супер Радио“ и официјално со изјава ги потврди информациите дека организирано заминаа во Скопје да ја поддржат страната која протестира за донесување на буџетот.

- Нема поголеми инциденти, освен ситни провокации, кои се карактеристични за настани од ваков карактер. Заминавме за Скопје како поддршка на Владата на Република Македонија, велат за „Супер радио“ од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид.

/style/images/posledni.jpg

Последни коментари (вкупно: 0)

Прочитај ги сите коментари:

Напиши коментар:

име:
е-маил:

добивајте известувања за коментарите на маил
порака:

Плусинфо нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.


ОСТАНАТО ОД РУБРИКАТА
ПОВЕЌЕ >>
http://images.plusinfo.mk/commercials/kajgana.jpg