• 28 август 2016
  • Вести денес: 26
Плусинфо20:10 01 јуни 2016 ● Прочитано 1005

Демонстрантите од Собранието се упатија кон плоштадот „Македонија“ каде во фонтаната пред споменикот „Воинот на коњ“ повторно фрлија црвена боја. 

Тие велат дека црвената боја ги симболизира жртвите на режимот.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Емел Рамковска на слобода, ја одлежа шестгодишната затворска казна

Керќата на Велија Рамковски ја одлежа казната до последен ден.

Цуцуловски - Партиска магла за пасивизирање на граѓаните

Кога луѓето не може да утврдат што е вистината, се прашуваат која е смислата на нивниот ангажман, вели професоr Цуцуловски во интервjу за РСЕ.

Денес е Успение на Пресвета Богородица

Поглаварот на МПЦг.г Стефан по повод празникот чиноначалствува со Светата литургија во манастирот „Успение на Пресвета Богородица“ на Матка.

Владимир Милчин во „Врел костен“ за поделбата на патриоти и соросоиди (ВИДЕО)

Ја пренесуваме емисијата на Милан Аџиевски во која тој разговара со Владимир Милчин за улогата на Џорџ Сорос во светската политика.

Времето сончево и топло, врнежи од среда

Во среда и четврток се очекуваат локални врнежи од дожд и намалување на температурите.

НАЈЧИТАНИ