• 30 јуни 2016
  • Вести денес: 1
Плусинфо13:14 27 мај 2016 ● Прочитано 426

На патниот правец Катланово-Велес, воведена е времена измена на режимот на сообраќај поради изведување на градежни работи, односно осветлување на тунелот Бел Камен.

Сообраќајот ќе се одвива по една коловозна лента за што е поставена соодветна сигнализација, информира „Македонија пат“.
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

И утре ќе имаме сончев и топол ден со температури до 36 степени

Минималната температура ќе се движи од 10 до 18, а максималната од 28 до 36 степени.

Има осомничен за убиството во Добрашане

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Куманово изврши увид на место во близина на црквата „Света Мина“ во село Добрашане.

40 илјади граѓани ќе треба сами да се пријават во ДИК ако сакаат да гласаат

Граѓани за кои по теренската проверка на ДИК се покажа дека имаат несоодветени адреси, нема да бидат автоматски впишани во Избирачкиот список.

Груевски-Хан: Македонија да ги елиминира и внатрешните и надворешните ризици

Лидерот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за време на партиската посета во Брисел, се сретнал и со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан.

ОЛАФ води истрага за злоупотреба на ИПА-фондовите

Истрагата што ја води ОЛАФ во моментов оди на рака на размислувањата на ЕУ за кратење на парите од ИПА фондовите како санкција за Македонија.

НАЈЧИТАНИ