Последна промена пред 2 минути | Среда 23 Април 2014 | 43 0

Google ѝ ја честита независноста на Македонија!

  • Објавено: 08.09.2012 00:27
  • Прочитано: 9806
  • Печати

Најпопуларниот интернет пребарувач Google, на почетната страница постави фотографија со мотиви од Македонија. Ако се кликне на неа, тогаш се појавуваат пребарувања од Денот на независноста на Македонија. 

 

Објавено: 08.09.2012 11:01

Дејан:

Google не објави на почетната страна слики со македонски мотиви, туку слика од 46тиот роденден на Star Trek, единствено корисниците од Македонија (IP адреси од тоа подрачје) ја гледаат таа порака или доколку се пристапи до www.google.mk

Објавено: 08.09.2012 10:28

igor:

da se razbereme, ova se pojavuva samo kaj korisnicite od makedonija

Објавено: 08.09.2012 10:12

Јас:

Гестот е навистина убав, ама таа насловна е наменета исклучиво за македонски ИП адреси, така да битно е да се каже и тоа, никој во САД или Грција нема да ја добие таа насловна...

Напиши коментар:

име:
е-маил:

добивајте известувања за коментарите на маил
порака:

Плусинфо нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.


ОСТАНАТО ОД РУБРИКАТА
ПОВЕЌЕ >>