• 29 јули 2016
  • Вести денес: 1
КОЛУМНИ

Не, не е лесно да си слободен

Денко Малески

28 јули 2016
Плусинфо13:07 20 јануари 2016 ● Прочитано 917

Вооружан разбојник вчера околу 20.30 часот  го ограбил казиното „Сенатор“ на булеварот Партизански одреди во Скопје. Разбојникот од  вработената украл околу 150.000 денари и избегал.

Истиот ден во периодот од 13 до 14 часот во Прилеп на улицата Киро Крстески Платник во куќата сопственост на К.И. (36) влегол арамија кој украл околу 31.000 евра, 43.000 денари, 17 франги и разновиден златен накит.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Руди Лазаревски: Како не ви е срам за децата, сите нивни алергии ќе ги носите на душа!

Секој ден таму одат по стотина мали деца и си играат. Ако таму ставите мерна станица за PM2 честички, вредноста ќе се искачи на 400...

Тешка сообраќајка на „Туристичка“ во Охрид

Според неофицијални информации има и потешко повредени лица.

Собранието ги изгласа договорените закони

Предлагачи се Илија Димовски и Горан Сугарески и пратениците Артан Груби и Беким Фазлиу.

Поддршка за Ердоган во Скопје ФОТО

Го осудуваме крвавиот пуч и го подржуваме претседателот Ердоган, беше речено во обраќање на протестот.

Пировска: Постојат стандарди во известувањето за малолетни жртви на полов напад

Сепак, секогаш треба да се води сметка за најдобриот интерес на детето, реагира Уранија Пировска.

КОЛУМНИ

Не, не е лесно да си слободен

Денко Малески

28 јули 2016
НАЈЧИТАНИ