• 25 јуни 2016
  • Вести денес: 98
Плусинфо16:27 23 октомври 2015 ● Прочитано 1661

Огромен труд и знаење вложи ВМРО-ДПМНЕ за Република Македонија да ја добие препораката, реагира ВМРО-ДПМНЕ на ставот на СДСМ дека лично премиерот Никола Груевски ќе биде виновен ако, Македонија не добие препорака за преговори од ЕУ.

„Нема бегање од избори и од соочување со граѓаните. Огромен труд и знаење вложи ВМРО-ДПМНЕ за Република Македонија да ја добие препораката. Таа беше најголем успех не само за нас, туку за граѓаните и за државата. Знаеме колку боли кога некој прави обиди да ги сруши сите успеси во обид да се приграби ситна, лична политичка корист.ВМРО-ДПМНЕ секогаш на врвот на приоритетите ги имало интересите на Република Македонија и нејзините граѓани. Знаеме дека СДСМ не чувствува никаква одговорност, ниту кон овој свет ден за сите Македонци, ниту кон препораката или кон се што е постигнато изминативе 10 години. Може преку своите први луѓе да продолжат да пласираат тези за Премиер Албанец или албански за сите деца уште во градинка, но тоа нема да помине. Нема да поминат уцените.Ќе мора во април да се соочат со граѓаните и повторно ќе го слушнат нивниот одговор“, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Во Делчевско најден машки труп во распаѓање

Според првичните информации, врз телото нема траги на насилство.

ОО СДСМ Штип: Тодоров е најголемиот штетник во здравството

Во секое предизборно ветување на Тодоров или Груевски, штипјани се излажани дека ќе добијат Клиничка болница, потсетува ОО СДСМ Штип.

ОО СДСМ Струмица: Пишев, колку зема „Тритерол“ за превоз во Штип?

На линијата Струмица-Чанаклија со должина од 50 км, цената по ученик е 65 денари, а не како што безобразно лаже Пишев дека е 120 денари, вели ОО СДСМ.

Словенија нуди награда за наоѓачот на кучето ѕверски претепано во Чаир

Организација од Словенија бара одговори од надлежните македонски институции зошто е дозволено и во присуство на полиција крвнички да се претепа куче.

Пожар кај Порто Карас во Грција, македонски туристи се заглавени (ВИДЕО)

Шумата во Порто Карас на вториот крак во Грција е зафатена од голем пожар. Таму во моментов се заглавени и голем број туристи од Македонија

НАЈЧИТАНИ