Последна промена пред 10 минути | Четврток 24 Април 2014 | 125 3

Во Скопје најмногу слободни работни места

  • Објавено: 01.06.2012 15:35
  • Прочитано: 3548
  • Печати

Дури 3.239 слободни работни места се ослободени во Скопје, во првите три месеци од годинава, информира Државниот завод за статистика, посочувајќи дека во земјава има 6.858 слободни работни места.
Според Заводот, најмногу слободни работни места 1.560 има во преработувачката индустрија, а стапката на слободни работни места изнесува 1,74 отсто. Во првиот квартал од годинава бројот на пополнети работни места изнесува 386.909 работни позиции. 

 

 

Објавено: 03.06.2012 00:58

Znaenjeto e sila, znaenjeto e mok!:

6.858 rabotni mesta koi se slobodni... od koi 6.500, slobodni mesta za kelneri, shankeri, prodavachki, fizichki rabotnici i slichno!?

Објавено: 02.06.2012 17:49

Збунет сум од рекламиве:

Па што не терате да учиме, знаењето е сила знаењето е моќ, хаха, завршив факултет за да месам бурек. Ајде решете се ни требаат работници или студенти. Кога ќе решите излезете па објаснете ни на нас неуките.

Објавено: 02.06.2012 09:37

jas od sk:

Abe ajde,sme ucele fakultet za da sieme i cel den zgrbaveni za 6 000 plata!!

Напиши коментар:

име:
е-маил:

добивајте известувања за коментарите на маил
порака:

Плусинфо нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.


ОСТАНАТО ОД РУБРИКАТА
ПОВЕЌЕ >>
/style/images/intervju-title.jpg

Гласајте без страв за да ја прекинеме оваа агонија

http://images.plusinfo.mk/kolumnisti/Stevo Pendarovski.jpg Објавено: пред пред 7 часа
Прочитано: 767

Стево Пендаровски