• 26 мај 2016
  • Вести денес: 130
МИА11:35 01 август 2015 ● Прочитано 284

 Тренерот на Баерн Пеп Гвардиола изјави дека не знае дали и следната сезона ќе биде на кормилото на Баерн, но истотака истакна дека нема добиено понуда од друг клуб.

- Јас сум тренер на Баерн и среќен сум тука. Немам донесено одлука за тоа каде би ја продолжил кариерата. Имам време да размислам, а ако се решам да го продожам договорот со Баерн тоа ќе биде по добра анализа бидејќи не сакам да бидам проблем за клубот. Немам добиено понуда од друг клуб, изјави Гвардиола.

Пред неколку денови се појави информација дека на крајот од сезоната откако ќе му истече договорот со Баерн, Гвардиола ќе замине во Манчестер Сити.

Како тренер на Баерн Гвардиола освои две титули во Бундес лигата, еден Куп на Германија, УЕФА Супер куп и Светско клупско првенство.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Јотовски четвртфиналист на фјучрсот во Кисељак

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски успеа да се пласира во четвртфиналето на фјучрсот во Кисељак, Босна и Херцеговина.

Шампионскиот пехар за ракометарките на ЖРК Вардар

Ракометарките на ЖРК Вардар со победа над Металург од 34:28 (23:12) ја завршија сезоната во домашното првенство.

Ѓоковиќ и Надал обезбедија пласман во 3. коло на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал обезбедија пласман во 3. коло на Ролан Гарос откако попладнево со 3-0 во сетови ги совладаа своите ривали.

Манасков потпиша за бундеслигашот Рајн Некар Ловен

Ракометарот на шампионот Вардар Дејан Манасков во новата сезона ќе го носи дресот на бундеслигашот Рајн Некар Ловен.

Радески: Подготвени сме за големи резултати

Македонија „брка“ позитивен резултат за задржување на шансите за пласман на ЕП.

НАЈЧИТАНИ