• 30 септември 2016
  • Вести денес: 109
МИА10:35 26 мај 2015 ● Прочитано 739

Италијанскиот фудбалски стручњак Карло Анчелоти кој вчеравечер доби отказ од Реал Мадрид, најави едногодишна пауза од тренерската работа.

- Морам да одам на операција на вратен пршлен, проблем кој ми предизвикува трнење на раката. Во моментов имам доста понуди од мојата земја Италија, од англиската Премиер лига и од германската Бундеслига. Верувам дека бројните понуди ќе ги има и по завршувањето на новата сезона. Значи моето враќање на тренерското место веројатно ќе биде за една година, изјави Анчелоти.

Италијанецот е отпуштен од Реал по двегодишна работа чии резултати се еден трофеј во Лигата на шампионите и еден шпански Куп.

Годинава „кралскиот тим“ не освои ниту еден наслов и тоа беше пресудно раководството да му додели отказ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Грабул ја одбрани титулата шампион на Македонија во тенис

Тој попладнево во финалето со убедливи 2-0 во сетови и само два загубени гема го победи Стефан Мицов.

Британски пратеници бараат јавна истрага за корупцијата во англискиот фудбал

Пратениците бараат да се повикаат на сослушување во Комисијата за култура, медиуми и спорт,членовите од раководството на англиската Фудбалска асоција.

„Фенербахче“ во Скопје, вечерва кошаркарски спектакл ФОТО

Работнички и Фенербахче вечерва ќе одиграат пријателски ревијален натпревар, а поводот е 70-тиот роденден на најтрофејниот македонски клуб.

Фенербахче гостин на КК Работнички

Натпреварот ќе се игра во „ВИП Арената“ на СЦ „Борис Трајковски“, а домаќинот соопшти дека се продадени сите 7.000 билети за овој кошаркарски спектакл

Мурињо викал на асистентите, па порачал: Не сакаме да играме во Лига Европа (ВИДЕО)

Тешко е да се мотивира тимот, бидејќи на противниците натпреварите многу им значат. Помошниците направија грешка - вели Португалецот.

НАЈЧИТАНИ