Последна промена пред 1 минута | Понеделник 21 Април 2014 | 81 3

Борбата со ракот низ слики

  • Објавено: 25.10.2011 13:44
  • Прочитано: 995
  • Печати

Во Културниот центар во куќата на Владата на Чиле денеска почнува изложба насловена „Патот на надежта во боја“ од македонските сликари Томе Мишев и Илија Спасов Чендо од Неготино. 

Целта на поставката е преку уметноста да се прикажат различните етапи на борба против ракот со кој се соочуваат пациентите.

Затворањето на изложбата ќе биде во Македонија во септември 2012 година.
Објавено: 05.01.2012 09:45

Valentina:

Interesna izlozba, ubavo e da se vidi
Razmisluvanje:
Dali avtorite toa go doziveale?, licno ili vo semejstvoto?
Dali nie od Balkanot i Juzna Amerika ja plakame smetkata od zavista za naseto drevno poteklo i intelekt, zosto dodeka da se osvestime, lugeto ni umiraat, semejstvata ni se raspagaat kako kula od karti. Mnogu cudno!

Напиши коментар:

име:
е-маил:

добивајте известувања за коментарите на маил
порака:

Плусинфо нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.


ОСТАНАТО ОД РУБРИКАТА
ПОВЕЌЕ >>