• 08 декември 2016
  • Вести денес: 83
КОЛУМНИ

Груевски е в затвор

Џабир Дерала

08 декември 2016

Ме оставивте сам...! Заминувам

Јове Кекеновски

08 декември 2016
Плусинфо14:23 29 март 2015 ● Прочитано 1206

Британската полиција ги истражува заканите со смрт упатени кон директорот на „Би-би-си“ Тони Хол поради тоа што неодамна го отпушти  водителот на популарната емисија за автомобилизам „Top gear“, Џереми Кларксон (54) кој неодамна се најде скандал поради тоа што му удрил тупаница во лице на еден од продуцентите на компанијата.

Весникот „Мејл он Сандеј“ објави фотографии од чуварот пред куќата на првиот човек на „Би-би-си“.

Полицијата соопштила дека детективите ги испитуваат наводите за заканите со смрт кои му биле испратени преки имејл на Хол. Според пишувањето на британскиот весник заканите биле испратени истиот ден кога Кларксон бил отпуштен.

 „Би-би-си“ во средата објави деканема да го обнови договорот со Кларксон кој истакнува дека овој месец првин вербално, а потоа и физички го нападнал продуцентот бидејќи по снимањето не му обезбедил топла вечера.

Кларксон поради нападот на 10 март бил суспендиран што предизвикало голкем гнев кај љубителите на неговата емисија, по што на интернет била покрената петиција за да се врати Кларксон во емисијата, во која се собрани над милион потписи.

 

Подготви:Б.В.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Славниот дизајнер Том Форд шокира: Секој маж треба да доживее секс со друг маж!

Славниот дизајнер во интервјуто за „Џеј Кју“ даде неколку изјави од кои на читателите ќе им падне вилицата.

„Форбс“: Контроверзниот актер е најпреплатен во Холивуд

Џони Деп е најпреплатениот актер според анализата на магазинот „Форбс“.

Најмалиот син на Бекам има празничен сингл ВИДЕО

„Моите две омилени работи се пеење и Божиќ“, објансил 11-годишниот Круз Бекам.

Уште еден пораз за Бред Пит: Објавени деталите од договорот за старателството со Анџелина

Судијата во Лос Анџелес го отфрли барањето на американскиот актер Бред Пит за деталите од неговиот договор со Анџелина Џоли за привремено старателство

Жељко Бебек: Не ме интересираат Горан Бреговиќ и неговите народњаци

Да сакав да одам на концертот, ќе отидев, но не чувствував потреба. Со поголемо задоволство би го слушал Бочели во Љубљана - рекол првиот пејач на Бје

КОЛУМНИ

Груевски е в затвор

Џабир Дерала

08 декември 2016

Ме оставивте сам...! Заминувам

Јове Кекеновски

08 декември 2016
НАЈЧИТАНИ