• 24 август 2016
  • Вести денес: 27
Плусинфо10:28 27 март 2015 ● Прочитано 1008

Кривични пријави за насилство добија двајца млади беровци и двајца млади жители на селото Двориште, кои во неделата рано наутро претепале 17-годишно момче од Берово, кое заедно со еден од тепачите било вклучено во друг случај за нарушен јавен ред и мир.

Како што извести СВР Штип, полициската станица во Берово поднела пријави против браќата Г.В.(20) и Г.В.(20), двајцата од Берово, како и против Д.Т.(20) и М.С.(20), двајцата од беровското село Двориште.

Тие во неделата во 3.50 часот со автомобил „мерцедес“, сопственост на еден од жителите на Двориште, го пресретнале 17-годишникот, со кого еден од браќата имал имал нарушени меѓусебни односи, поради судска постапка што се води против двајцата за нарушен јавен ред и мир. Потоа насилниците почнале да го тепаат тинејџерот, а исто така на главата му нанеле повреда со метален предмет.

Фото: Плусинфо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

„Тоа на М“ на крајот на месецов ќе патува низ Македонија (ГАЛЕРИЈА)

Акцијата се очекува да почне на крајот од месецов, а на возилото ќе треба да се додадат и фотографии од зградите и од спомениците од „Скопје 2014“.

Цивил: Членовите на ДИК се одговорни пред граѓаните и законот, не пред партиските лидери

Јавноста треба да ја знае вистината за ревизијата на Избирачкиот список. ДИК мора да излезе со сериозен извештај пред граѓанитe, смета Цивил.

Денеска се избира петтиот член на ад хок телото за медиуми

На јавниот повик пријавени се Сефер Тахири, Илир Ајдини, Бесмира Ејупи, Даут Даути, Ајат Реџепи, Фатмир Кријезиу, Лулзим Хамиди и Јосиф Џочков.

Законот за информативни и рекламни кампањи на јавните институции пред пратениците

На дневниот ред се и предлог-законите за изменување и дополнување на Законот за студентскиот стандард и Законот за јавен долг.

Состанок на Амбасадорскиот совет во МНР

Се очекува утре, гостин на Амбасадорскиот совет да биде шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас.

НАЈЧИТАНИ