18 април 2015
Вести денес: 77
    СДСМ: И за членовите на ВМРО-ДПМНЕ говорите на Груевски се непријатни        ТРАНСКРИПТИ 14 „Џоле ми вика.. ама некој ако разбере, скандалозно е“        ТРАНСКРИПТИ 13 „Копилено Артан Груби - гадура од човек“        ТРАНСКРИПТИ 12 „Хипо, ѓубре дебело, сто Цигани собра, свиња дебела“        ТРАНСКРИПТИ 11 „Пријавил дека станот го има купено пред да дојде на власт, а го купил година и пол откако дошол на власт“        ТРАНСКРИПТИ 10 „Оваа Лиле будало жениште, и викам: вие сте во коалиција со нас или не?“        ТРАНСКРИПТИ 9 „Силвана му вика на Бети: Ѕидо од театаро ногу крив“        ТРАНСКРИПТИ 8 „Копилево запна да му дадеме 2 милиони евра на ТАВ, ѓубре невидено е“            
Skip Navigation Links
Бонева: Бомбата требаше да се слуша во Собранието
Објавеново 21:45 12 март 2015| Прочитано4273| Печати

Пратеничката на ВМРО ДПМНЕ, Силвана Бонева е разочарана што лидерот на СДСМ Зоран Заев ги преслушува и ги објавува телефонските разговори во кои и таа е цел на навреди од нејзините сопартијци министрите за фаинасии и внатрешни работи Ставревски и Јанкуловска.

Сите материјали, вели таа, кои ги поседува Заев треба да ги прати во Собранието.

Таа, во изјава за телевизијата Алсат М вели дека политичката криза би можеле да ескалира во меѓуетнички судир.

Бонева вината за процесите кои според неа се деструктивни ја префрла и на Европската унија која, ако ги отворила пристапните преговори Македонија ќе ја избегнела ваквата ситуација.


 

Подготви: Р.И.М.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
EU
Znaci vinata e kaj site samo ne kaj niv samite.
13.03.2015 20:57:26
greg
Pa neli rekoa tvoite deka mozokot ne ti seci ti pak zboris bez da mislis
13.03.2015 18:43:30
ДВЈ
Мори Бонева Силванева, твоине дпмнеОВЦИ не те есапат за чоек, сега ти најде да кажуваш што требало Заев да направи! Ти мисли му ја како од кујчата твоја во Струмица, до Скопје че дојдиш преку Аљаска и како че се докопаш до некоја фискална од патарина, а ова што те врејџаат твоиве, ич к**о да не те боли!!!
13.03.2015 09:09:05
Напиши коментар

Плусинфо нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

 

   
ОСТАНАТО ОД РУБРИКАТА
Страница: 1 од 455
За содржини постари од 15.10.2014 погледнете во нашата архива: arhiva.plusinfo.mk