Последна промена пред 1 минута | Недела 20 Април 2014 | 31 0

Официјално е - малата Гордана останува во својот дом!

  • Објавено: 07.10.2011 19:19
  • Прочитано: 521
  • Печати

Директорот на Центарот за социјална грижа денес му соопштил на семејството Стојковиќ дека малата Гордана Глигоровска ќе остане во семејството Стојковиќ на неопределено време. Засега, официјално е дека тетката на Петар Стојковиќ ќе продолжи да фигурира како згрижувач на малолетното дете, а штом бидат усвоени измените и дополнувањата на некои закони и правилници од сферата на социјалната заштита на кои во следниот период ќе работи Собраниска Комисија за труд и социјална политика, згрижувачката дејност ќе ја преземе самиот Петар.

Досега тој не можеше да ја посвои малата Гордана, зашто законот предвидува разликата меѓу детето и старателот да не биде помала од осумнаесет години.

Во секој случај Гордана останува со своето семејство. Успешно е издвојувана битката со системот, во интерес на напредокот и развојот на детето.

МС

Објавено: 07.10.2011 19:28

volk:

Bravo sekoja cest do ministerot,sekoja cest do centarot za socijalna zashtita ,sekoja cest do semjestvoto Stojkovik,SE SHTO E SOEDINETO SO BOGA E SPASENO)))))!!!

Напиши коментар:

име:
е-маил:

добивајте известувања за коментарите на маил
порака:

Плусинфо нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.


ОСТАНАТО ОД РУБРИКАТА
ПОВЕЌЕ >>