• 01 октомври 2016
  • Вести денес: 62
МИА10:53 11 март 2015 ● Прочитано 637

 Најдобриот фудбалер на светот и ѕвезда на Реал Мадрид, Криситијано Роналдо по средбата со Шалке која неговиот тим ја загуби со 3:4 изјави дека веќе нема да дава изјави за медиумите.

-Не сакам да зборувам. Нема да зборувам со медиумите до крајот на сезоната, рече Роналдо по завршувањето на натпреварот со германскиот претставник.

Реал и покрај поразот се пласира во следната фаза од Лигата на шампионите, но начинот на кој тоа го направи предизвика незадоволство кај неговите навивачи.

Роналдо постигна два гола, а играта на Реал ја оцени како срамна.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Деби на Карпош Соколи во АБА лигата

Кошаркарскиот клуб Карпош Соколи ќе биде вториот македонски тим што ќе се натпреварува во АБА лигата.

Работнички и Брегалница за старт на деветото коло од ПФЛ

Другите дуели од ова коло се играат утре од 15 часот, а двојките се: Силекс – Вардар, Шкендија – Пелистер, Македонија ЃП – Шкупи и Ренова – Победа.

Карлос Вела донесе победа за Реал Сосиедад

Екипата на Реал Сосиедад оствари победа во првиот натпревар од 7. коло од шпанската Примера, откако синоќа пред своите навивачи го победи Бетис со 1:0

Вардар домаќин на Мешков Брест, Металург гостува кај Татран во Лигата на шампионите

Македонските претставници во ракометната Лига на шампионите денеска ги играат натпреварите од 2.коло од ова натпреварување.

Трета победа за Лајпциг во Бундес лигата

Првиот натпревар од 6. коло од Бундес лигата одигран синоќа во Лајпциг заврши со победа на домашната екипа од 2:1 против Аугсбург.

НАЈЧИТАНИ