Последна промена пред 5 минути | Четврток 24 Април 2014 | 114 2

Меѓународна изложба на украсни птици и животни во Тетово

  • Објавено: 02.11.2013 20:17
  • Прочитано: 478
  • Печати

Здружението „Дијамантски петел“ по семди пат беше организатор на Меѓународната изложба на украсни птици и животни што се одржа во Тетово, објави телевизија Кис. 

- Секогаш ќе ги помагаме и во рамките на нашите можности ќе ги подржуваме ваквите и слични манифестации кои претставуваат нов придонес во развојот и унапредувањето на одгледување на украсни птици и животни - изјави на свеченото отварање претставникот на Општина Тетово и раководител на Секторот за јавни дејности Ахмед Ќазими.

Постигнат е голем напредок во организацијата , во квантитетот и квалитетот на изложените украсни птици и животни, а Тетовчани се повеќе се потврдуваат како мошне успешни организатори на ваков вид меѓународни манифестации, изјави меѓународниот судија Крешимир Сапунџиќ одгледувач на украсни птици и животни во Славонски брод Република Хрватска.

Оваа мошне интересна изложба која е единствена од ваков вид во Тетово и во регионот поради големото интересирање ќе биде отворени и утре се до попладневните часови кога вио салата на текстилното училиште ќе бидат прогласени најдобрите на кои ќе им бидат доделени пригодни признанија и награди.

 

 

Подготви: Г.Н.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без дозвола од редакцијата на Плусинфо

 

/style/images/posledni.jpg

Последни коментари (вкупно: 0)

Прочитај ги сите коментари:

Напиши коментар:

име:
е-маил:

добивајте известувања за коментарите на маил
порака:

Плусинфо нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.


ОСТАНАТО ОД РУБРИКАТА
ПОВЕЌЕ >>
/style/images/intervju-title.jpg

Гласајте без страв за да ја прекинеме оваа агонија

http://images.plusinfo.mk/kolumnisti/Stevo Pendarovski.jpg Објавено: пред пред 3 часа
Прочитано: 636

Стево Пендаровски