Последна промена пред 52 минути | Недела 20 Април 2014 | 0 0

Дојде есента

  • Објавено: 30.09.2013 09:23
  • Прочитано: 529
  • Печати

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, кои на одредени места ќе бидат пообилни и во попладневните часови ќе бидат проследни со локални грмежи. Ќе дува  слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура се движи во интервалот од девет до 17 степени, додека дневната ќе бидат од 20 до 27 степени. И во Скопје времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, особено во  вечерните часови и во текот на ноќта.

Утринската температура се спушти до 14 степени, а дневната ќе достигне до 23 степени.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без дозвола од редакцијата на Плусинфо 


 

/style/images/posledni.jpg

Последни коментари (вкупно: 0)

Прочитај ги сите коментари:

Напиши коментар:

име:
е-маил:

добивајте известувања за коментарите на маил
порака:

Плусинфо нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.


ОСТАНАТО ОД РУБРИКАТА
ПОВЕЌЕ >>