20 декември 2014
Вести денес: 84
    Се исплаши ли Сашко Коцев од својот статус на Фејсбук за хонорарите?        Како сообраќајна незгода влијаеше на мојот живот и ме промени засекогаш        Студентски пленум: Државниот испит во Македонија и во Европа не е ист!        СДСМ Центар во хуманитарна акција        Во антитерористички операции во Авганистан убиени повеќе од 200 талибанци        СДСМ: Груевски и Ставрески ќе ја полнат дупката во Фондот преку потта на хонорарците!        Десетици демонстранти приведени во Анкара        Турско телевизиско шоу казнето поради танцување „спротивно на општествениот морал“            
Skip Navigation Links

КОЛУМНИ

Зомби пратеници

Ненад Живановски
18 декември 2014

Житие по Трaјан

Синиша Станковиќ
18 декември 2014
повеќе колумни
МАКЕДОНИЈА
Се исплаши ли Сашко Коцев од својот статус на Фејсбук за хонорарите?
Коцев преку медиумите што ја пренесоа неговата реакција се пресметува со пратениците на СДСМ и им порачува на „порталите на СДСМ“ да му ги објавуваат статусите кога пратениците на СДСМ ќе се појават на работа во Собранието.
КУЛТУРА
Вечерва во „Дамар“ нов Креативен викенд
Вечерва во кафе барот „Дамар“ со почеток во 20 часот ќе се одржи годишната презентација на четвртата сезона Креативни викенди кој се одржуваат во селото Лазарополе, чија примарна цел е вмрежување на македонските културни и уметнички сцени.

ИНТЕРВЈУ со Зоран Заев

Единствената обврска, моја лична и на опозицијата, е да ги заштитиме граѓаните, без оглед на нивната етничка, верска или национална припадност. Но, не со калкулирање или необјавување на доказите со кои располагаме.